„Aranyos hét”

2016. április 15., 15:25

Vasárnap késő délután 36 fő 8. osztályos tanuló költözött be a Babus Jolán Középiskolai Kollégiumba, hogy részt vegyen az iskolánk által szervezett „aranyos iskolai életre felkészítő hét” programjain.

A beköltözést követően iskolánk igazgatónője, Májer Ibolya és a kollégium igazgatónője, Ács Péterné köszöntötte a diákokat. Rövid prezentációban ismertették az AJKSZP lényegét, előnyeit, követelményrendszerét.

A komoly dolgok után játékos sorverseny következett, melyek célja az ismerkedés, s az együttműködési készség feltérképezése volt. Másnaptól délelőttönként órarend szerinti tanórákon illetve szakmai foglalkozásokon vettek részt a gyerekek, délutánonként pedig különböző programokkal mutattuk be, hogy milyen lehetőségek várják a leendő AJKSZP-s tanulókat.

Volt városnézés, múzeumlátogatás, hangverseny, színházi előadás megtekintése, kézműves foglalkozás, sport foglalkozások…

Úgy gondoljuk, hogy a gyermekek képet kaptak a rájuk váró munkáról, feladatokról, s a szórakozási lehetőségekről is.