Lónyays tanulók Finnországban

2016. május 10., 09:50

Áprilisban nyolc tanulónk (6 fő szakács, 1 fő cukrász és 1 fő pék) kísérő pedagógus kíséretében (Papfalusi István) háromhetes szakmai gyakorlatát Finnországban töltötte az ERASMUS+ programnak köszönhetően. Kajaani és Kuusamo város oktatási intézményeiben saját bőrükön tapasztalhatták a finn oktatási rendszer magas színvonalú szakmai képzését. A gyakorlati ismereteiket a város éttermeiben bővítették előre meghatározott tematikus munkaterv alapján. Az egészségtudatos gasztronómia jó gyakorlatát kellett megfigyelniük és adaptálási lehetőségeit keresniük. A szakmai programokon kívül tanulóink megcsodálhatták a sarkvidéki finn táj szépségét, növény- és állatvilágát. Finn vendéglátóink számos kulturális programmal és sportolási lehetősséggel színesítették a kinntartózkodás alatti szabadidőt. Bízunk benne, hogy tanulóink – a mobilitás projektnek köszönhetően – olyan képességekkel, készségekkel gazdagodtak, melyeket kamatoztatni tudnak majd a későbbiek során.

Lónyays tanulók Finnországban