Üdvözöljük iskolánk weboldalán ! Iskolánk OM azonosítója : 201728

A költészet napja

Idén is rendhagyó és gazdag módon ünnepeltük A magyar költészet napját: szavalóversennyel, író-olvasó találkozóval és versposztolással. Ez utóbbit a Gittegylet elnevezésű szervezet hirdette meg először 2014-ben, s iskolánk immár három éve részese ennek az országos programnak. 2018-ban 861 verssel díszítették a költészetet kedvelők Vásárosnamény utcáit, ezzel kivívva a szervezők és az ország elismerését is. Iskolánk több mint 30 tanulója vállalta e nemes feladatot: a 9.A, 10.A, 11.A és 11.B diákjai. Köszönjük a támogató pedagógusok segítségét!

Tovább színesítette a versünnepet, hogy több lónyays megismerkedhetett a könyvtárban Kántor Péter költővel.

 

Kisszámú, de nagyon lelkes versbarát társaság ünnepelte a költészet napját iskolánkban du. 1430-tól a 6-os teremben.

Szabó Tamásné munkaközösség-vezető köszöntötte a résztvevőket, majd – többek között – elmondta, hogy a vers olyan világba kalauzol el bennünket, amely megkönnyíti az önismeretet az értelem és az érzelem szintjén.

Aztán verseket olvastunk, szavaltunk egymás örömére.

A szakközepes tanulók közül Radics Angéla 9.g, a szakgimnazisták közül Németh Levente 12.É osztályos tanuló szerepelt a legjobban.

Köszönjük Dérné Cseresnyés Anikó tanárnő szervező munkáját is.

Végezetül versolvasásra buzdítok mindenkit, mert a szépségkeresés egyik formája a költészettel való találkozás.

GALÉRIA