Üdvözöljük iskolánk weboldalán ! Iskolánk OM azonosítója : 201728

A magyar költészet napja

Iskolánkban évek óta hagyomány, hogy versposztolással ünnepeljük a költészet napját – bekapcsolódva a Posztolj verset az utcára országos programsorozatba. Idén sajnos a szervezők nem tudták vállalni az ezzel járó munkát. De a lónyaysok nem akarták megszakítani a hagyományt. Diákjaink több mint 400 versposzttal örvendeztették meg a városlakókat. A feladatuk igen összetett volt: költeményeket kellett keresniük a magyar irodalom gyöngyszemei közül, majd kinyomtatva egy kiadós séta keretében (növelve ezzel intézményünk lépésszámát a Millió lépés az iskoládért applikációban) ki kellett ragasztaniuk ezeket városszerte. Egy erre a célra létrehozott facebook oldalon is közzé kellett tenniük a lefotózott posztokat, illetve drive mappába is fel kellett tölteniük az átláthatóság miatt. Nagyon szépen köszönjük Badakné Péter Ildikó tanárnőnek, hogy egy újabb sikeres projektet valósított meg tanítványaival!

GALÉRIA