Üdvözöljük iskolánk weboldalán ! Iskolánk OM azonosítója : 201728

Digitális Témahét 2023

Ebben az évben ez az eseménysorozat egybeesett a Lónyay-hét rendezvényeinek idejével. A témahét célja, hogy fejlessze a tanulók digitális kompetenciáját, segítse a 21. századi képességek fejlesztését biztosító digitális pedagógiai módszerek terjesztését. Iskolánkban Kardos Béla és Voloscsuk László oktatók voltak a feladatok felelősei. Érdekes feladatokkal tették színessé a hetet. Az egyikben mobilalkalmazás segítségével lehetett névadónk, Lónyay Menyhért életével kapcsolatos kérdéseket megválaszolni. A másik feladat az internetezés veszélyeire figyelmeztető, illetve a biztonságos internethasználatra biztató videók megtekintésére hívta fel a figyelmet. A megtekintés után redmenta-feladatsorban szándékozott tájékozódni a videók hatásosságáról. Egyre fontosabb, hogy gyerekeink már iskolás korban elsajátítsák a digitális alapkészségeket, hiszen ez teszi lehetővé, hogy mind a hétköznapok során, mind munkavállalóként a lehető legjobban kihasználják digitalizált világunk előnyeit.