Üdvözöljük iskolánk weboldalán ! Iskolánk OM azonosítója : 201728

Digitális Témahét 2024

Ebben az évben ez az eseménysorozat egybeesett a Lónyay-hét rendezvényeinek idejével. A témahét célja, hogy fejlessze a tanulók digitális kompetenciáját, segítse a 21. századi képességek fejlesztését biztosító digitális pedagógiai módszerek terjesztését. Iskolánkban Kardos Béla és Voloscsuk László oktatók voltak a feladatok felelősei. Érdekes feladatokkal tették színessé a hetet. A tanulók egyénileg vagy csoportmunkában 3 feladat teljesítése közül választhattak. Az  elsőben, A ruha teszi az embert? projektben szakmájukhoz (pl.: szakács, cukrász, pincér, rendészet....) kapcsolódó ruházati előírásokat kellett gyűjteni, a másodikban Szabályok és biztonság címmel lehetett bemutatni a gyakorlati képzés eszközeit, gépeit, a balesetek előfordulásának és elkerülésének lehetőségeit digitális formában. A harmadik a Kalandvadász, amelyben a tanulók az iskola székhelyének (Vásárosnamény), illetve környékének 3 turisztikai attrakcióját mutathatták be. A feladatokat plakát vagy prezentáció formájában, illetve, képek vetítésével készíthették el. A témahét célja, hogy alkotó és kreatív digitális eszközhasználatra ösztönözze a diákokat.

 

GALÉRIA