Üdvözöljük iskolánk weboldalán ! Iskolánk OM azonosítója : 201728

I. helyezés a Móricz ízvilága szakácsversenyen

2023. április 27-én rendezte meg az I. „Móricz ízvilága” elnevezésű szakácsversenyt a fehérgyarmati Móricz Szakképző Iskola. A megyéből öt, egyenként 2 fős csapat indult. Intézményünket Kokas Zsombor és Macsi Kristóf, végzős szakács tanulók képviselték. A megmérettetésen két és fél óra állt rendelkezésükre, hogy négy adagban a zsűri elé tálalják a következő ételsort: pergelt leves, puliszka újra gondolva, sült tarjával és almás porlós. A levest és a desszertet a hagyományokat előtérbe helyezve, a főételt a mai modern gasztronómia jegyében kellett elkészíteni. Nagy örömünkre a zsűri iskolánk szakács tanulóit értékelte a legjobbnak, így 1. helyezést értek el. Gratulálunk tanulóinknak és köszönjük a szakács oktató kollégáknak a lelkiismeretes felkészítést: Székely Lászlónak valamint az őt segítő oktató kollégáknak: Kósa Lászlónak és Orbán Zoltánnak. Az alábbi linken a Kölcsey Tv beszámolója tekinthető meg a versenyről: https://youtu.be/9LHolUbY2sc

GALÉRIA