Üdvözöljük iskolánk weboldalán ! Iskolánk OM azonosítója : 201728

Lónyay hét 2018

Koszorúzás a Lónyay emléktábla előtt

2018. április 16.

 

A Lónyay-hét nyitó rendezvénye koszorúzási emlékműsorral indult. Az ünnepséggel kezdetét vette az a rendezvénysorozat, amelynek minden programja tisztelgés a művelt, több nyelvet beszélő 19. századi politikus és pénzügyi-közgazdasági szakember előtt. A koszorúzáson részt vett iskolaközösségünk minden tagja. Elénekeltük a Himnuszt, meghallgattunk Pálinkás Gábor 12.A osztályos tanuló előadásában egy Vörösmarty verset. Ünnepi beszédet mondott István András 12.A osztályos tanuló. Majd iskolánk nevelőtestülete és tanulóifjúsága nevében gróf Lónyay Menyhért emléktáblájának megkoszorúzása következett. Koszorút helyezett el Májer Ibolya igazgatónő, Andrásiné Temesi Hilda és Kardos Béla munkaközösség-vezetők, Paragh István Bence 11.A a diáktanács elnöke és Varga Kata 11.A osztályos tanuló.

Végezetül elénekeltük a Szózatot.

 

Lónyay-vetélkedő

2018. április 17.

 

Kilencedikes osztályaink 3-3 fős csapata mérettette meg magát gróf Lónyay Menyhért életéből és munkásságából.

A diákok tudását, felkészültségét, kreativitását 3 fős zsűri értékelte: Badakné Péter Ildikó tanárnő

                                                                                                                                        Dérné Cseresnyés Anikó tanárnő

                                                                                                                                        Szabó Tamásné tanárnő

Munkájukat segítette Andrási Zsófia 12.A és Dicső Dóra 12.A osztályos tanuló. A versenyző csapatok tesztet töltöttek ki, versírással s annak előadásával próbálkoztak, majd keresztrejtvényt fejtettek, versösszerakásban jeleskedtek, képkirakásban ügyeskedtek, végül villámkérdésekre válaszoltak.

Koszorúzás Lónyán, a Lónyay család kriptájában

2018. április 18.

 

A Lónyay család egyik családi sírhelye Lónyán található. A kriptában alussza örök álmát jónéhány családtag.

Ide látogatott el iskolánk képviseletében 19 diákunk Tóth Andrea tanárnő és Tarapcsák Norbert rendszergazda kíséretében.

Az emlékhelyen koszorút helyeztek el diákjaink, így tisztelegtek gróf Lónyay Menyhért emléke előtt.

Arany János: Magányban című versét elmondta Tar Dorina 10.A osztályos tanuló.

Emlékbeszédet mondott Radics Angéla 9.g osztályos tanuló.

Kollégáink és diákjaink lelkét mélyen megérintette ez az emlékezés.

 

2018. április 19. - Diáknap

Többféle versenyen képviseltették magukat az osztályok:

- ügyességi sportverseny,

- karaoke,

- kozmetikus – tetováló verseny,

- fodrászverseny, körömdíszítő verseny,

- egy perc és nyers,

- activity,

- kézműves verseny,

- Föld-napi vetélkedő,

- divatbemutató (hulladékból ruha)

Az ünnepélyes eredményhirdetésre 10 órakor került sor a sportcsarnokban, ahol átadták  a jutalomkönyveket a legeredményesebb tanulóknak is. Ezután iskolánk aulájában a II. SZÍNEK Országos Baptista Ki-Mit-Tudon szereplő énekkar és Kovács Vivien énekeltek, majd Szabó Balázs adott önálló koncertet.

Szervező tanárok: File Katalin, Tóth Andrea

GALÉRIA