Üdvözöljük iskolánk weboldalán ! Iskolánk OM azonosítója : 201728

Pályaorientációs nap - gyárlátogatás a Swiss Krono-ban

A 2023. február 15-én iskolánk 11.A osztályának tanulói egy pályaorientációs nap keretében meglátogatták - a kísérőink által csak „felhőgyárnak” aposztrofált - Swiss Krono vásárosnaményi gyárépületét. Lipák László fabeszerzési vezető, Szikora Miklósné személyügyi vezető  és Csonka Krisztina HR asszisztens kíséretében először a nemrégiben átadott étkezdét tekinthettük meg, ahol pogácsával és egy kis ajándékkal fogadták tanulóinkat. Egy közel egy órás előadás keretében mutatták be a gyárépület múltját, felújításának fontosabb lépéseit és mindazon érdekességet, amelyet mindenképpen érdemes tudni az üzemmel kapcsolatban. Egy rövid szünetet követően bejárhattuk a gyár területét, ahol közelebbről is betekintést nyerhettünk a gyártási folyamatba a nyersanyag beérkezésétől egészen a késztermék raktározásáig. Minden állomáson elmondták a fontosabb tudnivalókat, melyet diákjaink érdeklődve és fegyelmezetten hallgattak végig. Ezután beléphettünk a vezérlőterembe, ahol a egész gyártás felügyelete és irányítása zajlik. A gyártósor mellett elhaladva láthatták ahogy a bútorlap legyártásra és raktározásra kerül. Üzemlátogatásunk végén még az új típusú dekoratív elemekkel ellátott farostlap nyomtatásának folyamatába is betekintést nyerhettek tanulóink. A pályaorientációs foglalkozás végén diákjaink lehetőséget kaptak az őket érdeklő kérdések feltevésére. A közel két órás túra tartalmasan telt, amely során tanulóink fegyelmezetten és érdeklődően vettek részt.

GALÉRIA