Üdvözöljük iskolánk weboldalán ! Iskolánk OM azonosítója : 201728

Implom József Helyesírási Verseny

 

Az Implom József Középiskolai Helyesírási Verseny vármegyei fordulójára 2023. november 30-án került sor online formában. A verseny célja: az anyanyelv, mint nemzeti értékünk iránti tisztelet mélyítése, a tudatos nyelvhasználat iránti igény, illetve a tanulók és a széles közvélemény nyelvi érzékenységének fokozása.

Intézményünket a szakképző iskola kategóriában Kovács Éva 10.c osztályos tanuló képviselte, aki 83%-os teljesítményével az országos döntőbe kvalifikálta magát. Magabiztos helyesíró diákunkat Dérné Cseresnyés Anikó tanárnő készítette fel.

Technikumi tanulóink közül Harsányi Roland, 10.A osztályos diákunk vett részt a rangos versenyen. 79 %-os teljesítményével a vármegye 2. legjobb helyesírójának bizonyult. Felkészítője: Badakné Péter Ildikó tanárnő.

A Kárpát-medencei döntőt 2024. február 29 - március 2. között rendezik Gyulán.

 

Gratulálunk diákjainknak és tanáraiknak a nagyszerű eredményekhez! Kovács Éva, 10.c osztályos tanulónknak sikeres felkészülést kívánunk az országos megmérettetésre!

GALÉRIA