Üdvözöljük iskolánk weboldalán ! Iskolánk OM azonosítója : 201728

Könyvbemutatók a Lónyay emlékév jegyében

Lónyay Menyhért, egykori pénzügyminiszterünk és miniszterelnökünk, születésének 200. évfordulója kapcsán számos rendezvényen és könyvbemutatón vehettek részt iskolánk tanulói.

Ezen alkalommal, 2023. november 27-én, két könyv, a Napló 1847-1848 és az Örökségünk című kötetekkel ismerkedhettek a lónyaysok a városháza dísztermében. Filep Sándor polgármester úr és Klicsu Ferenc elnök úr (Tuzsér Községért Közalapítvány) köszöntője után A Lónyay 200 Emlékévet bemutató rövid élményfilmet tekinthették meg az érdeklődők. Ezt követően Dr. Ciger András, az MTA doktora és Dr. Hermann Róbert, egyetemi tanár tartottak előadást az intézményünk névadójáról szóló két könyvről.

A 11.A és 12.A osztályos tanulók sok információval lettek gazdagabbak, ahogyan az őket kísérő oktatók is: Szabó Katalin és Badakné Péter Ildikó tanárnők.

GALÉRIA