Üdvözöljük iskolánk weboldalán ! Iskolánk OM azonosítója : 201728

Nemzeti Összetartozás Napja 2022

A nemzeti összetartozás napja az 1920-as trianoni békeszerződés aláírásának évfordulójára emlékező, június 4-ére eső nemzeti emléknap Magyarországon.

2022. június 3-án, pénteken az első órában iskolaközösségünk tagjai is megemlékeztek a nemzeti összetartozás napjáról egy kis műsor keretében. A műsort Hamza-Balogh Bianka, Jónás Martina 9.A, Bródi Róbert 10.B és Illés Tamás 11.A osztályos tanulók prezentálták. A digitális technikának köszönhetően nagy érdeklődéssel nézték, hallgatták a tanulók a trianoni eseményeket. Filéné Huszti Zsuzsa tanárnő és Balogh Benjamin Csaba 9.A osztályos tanuló előadásában a Magyar vagyok, magyarnak születtem c. dalt hallgathattuk meg gitárkísérettel. A diákok fegyelmezetten nézték végig a műsort, mely tudatosította bennük a nemzeti érzést és az összetartozás fontosságát. A műsort Himcsuk István tanár úr állította össze, a betanításban Badakné Péter Ildikó és Szabó Katalin tanárnő segédkezett, Tarapcsák Norbert rendszergazda pedig a hangosítást oldotta meg.