Üdvözöljük iskolánk weboldalán ! Iskolánk OM azonosítója : 201728

Nyelvvizsga eredmények a Lónyayban

„A nyelvismeret önismeret és világismeret”

Háy János szavai nagyon jól szemléltetik, hogy napjainkban milyen fontos a nyelvtudás. Hiszen a továbbtanulásnál többletpontot jelent, a munka világában pedig már szinte elengedhetetlen egy idegen nyelv ismerete.

Iskolánk nagyszerű kolléganője, Cseh Tánya tanárnő, ennek jegyében tanítja az angol nyelvet. Ennek köszönhetően idén februárban 4 lónyays tanuló úgy gondolta, hogy középfokú nyelvvizsgán is megméretteti tudását. A szóbeli vizsgarész akadályait nagyszerűen vették: mind a szóbeli kommunikáció, mind a hallott szöveg értése kapcsán jól teljesített Taraczközi Benedek, Máté Ferenc és Kozma Bálint 11.A, valamint Belánszki Szabina 12.A osztályos tanuló. Az írásbeli vizsga áprilisban vár rájuk. Biztosak vagyunk benne, hogy ezen a vizsgarészen is megfelelő eredményt érnek el, s középszintű nyelvvizsga bizonyítvány boldog tulajdonosai lesznek.

Gratulálunk tanítványaink teljesítményéhez! A további felkészüléshez sok sikert és kitartást kívánunk számukra!

Ugyancsak áprilisban további két lónyays diák lép a nyelvvizsga megszerzésének útjára! Bízunk a teljesítményükben, angol nyelvtudásukban!

Továbbá köszönjük Cseh Tánya tanárnő felkészítő munkáját, hozzáértő szaktudását!