Üdvözöljük iskolánk weboldalán ! Iskolánk OM azonosítója : 201728

Oktoberfest a Lónyayban

Bár a turisták millióit csalogató híres müncheni Oktoberfest a koronavírus járvány következtében sajnos idén is elmaradt, iskolánk tanulói az elmúlt hetekben hangulatos tanórák keretein belül elevenítették fel a sörfesztivál hagyományait.

 A diákok kiselőadásokat, prezentációkat készítettek a sörünnep történetéről, érdekes feladatokat oldottak meg, megismerték az Oktoberfest-tel kapcsolatos német szavakat, kifejezéseket és látványos plakátok is készültek. A tanulókat a munka végeztével terített asztal várta: megkóstolhatták a sörfesztivál jellegzetes finomságait.

Köszönet a finom mézeskalácsért és sós perecért Kissné Lapos Judit és Horváth Attila szakoktatóknak és Badakné Péter Ildikó tanárnőnek a szervezésben nyújtott segítségéért!

Katonáné Deák Dóra

német nyelvtanár

GALÉRIA